הובלה בינלאומית

הובלה בינלאומית – כל מה שצריך לדעת

האם אתם מבצעים רילוקיישן לארץ אחרת, ורוצים לערוך הובלה בינלאומית של תכולת הבית שלכם לדירתכם החדשה? או אולי אתם רוצים לערוך הובלה בינלאומית למוצרים או סחורות? להלן קווים מנחים בסיסיים, שיעזרו לכם להבין איך זה עובד, ומה עליכם לדעת.

המכס

עליכם להבין שתקנות המכס של ישראל הן לא בהכרח התקנות של המדינות אליהן אתם עורכים הובלה בינלאומית. החוקים בכל מדינה מתייחסים באופן אחד לשילוח של פריטים ספורים (למשל שילוח של רכב או מוצר שרכשתם, או שילוח של תכולת דירה), ובאופן אחר לייבוא של מוצרים אל אותה מדינה (אם אתם בעלי חברה המייצאת מוצרים מחוץ לישראל). הקדישו זמן כדי להבין, בעזרתנו, מה המכס הצפוי בכל מדינה. המכס ישולם במדינת היעד, כאשר המשלוח שלכם יגיע אליה.

חשוב גם לבדוק איתנו אם מותר להכניס למדינת היעד את הפריטים אשר אתם שולחים אליה, היות ובכל מדינה יש מוצרים הדורשים אישור מיוחד (במיוחד כאשר מדובר במזון ומשקאות).

האריזה והמיכלים

התייעצו עימנו כדי להבין את הדרך הנכונה לארוז כל מוצר. כך למשל, מזון עדין במיוחד ניתן לארוז בקרח יבש, וריהוט עדין ושביר יש לארוז כשהוא עטוף בנייר בועות ("פצפצים") או בצמר גפן. חשוב גם להבין איזה מיכל (קונטיינר) הכי נכון עבורכם, מבחינת הגודל. קיימים מיכלים אטומים בגודל סטנדרטי של כ- 6 מטרים וכ- 12 מטרים. ניתן גם לשכור מיכלים קטנים יותר, של כ-3 מטרים, במידת הצורך. אם אתם עורכים הובלה בינלאומית לפריטים גדולים במיוחד, כמו משאיות או כלי עבודה כבדים (טרקטורים, מקדחים וכדומה), אתם יכולים לשכור מכולות פתוחות, אליהן יוצמדו הפריטים כדי למנוע את תזוזתם (הפריטים גם יכוסו במידת הצורך כדי לשמור עליהם מפני נזקי מזג האוויר).

הרישום

חשוב מאוד להכין רשימה מפורטת של כל הפריטים אשר אותם אתם שולחים. את הרשימה יש להדביק על האריזה בצורה בולטת (מומלץ לכתוב אותה בפונט גדול, על דף בגודל A4 לפחות). עותקים של הרשימה יש לשמור הן אצלכם והן במשרדנו. הרשימה המודבקת על האריזה תעזור לפקידי המכס לבדוק את המשלוח שלכם. ייתכן שהם אפילו לא יפתחו את החבילות או הקרטונים שלכם אם תצורף אליהם רשימה מפורטת! בנוסף, הרשימה תשמש אתכם עבור הכנת ביטוח מתאים למשלוח שלכם, ותשמש את נקודת היעד כדי לבדוק שכאן כל הפריטים שנשלחו- הגיעו בשלמותם.

המיסים

קיים מס של המדינה על כל הובלה בינלאומית, במיוחד כאשר משלחים מוצרים לייצוא, רכבים או תכולת בית מלאה. גם במדינות היעד קיים מס על ייבוא פריטים, והוא משתנה ממדינה למדינה. כדי שלא תופתעו, חשוב שתתיעצו עימנו לגבי המס הצפוי על הפריטים שאתם משלחים.

ההכנה להובלה בינלאומית

התחילו בהכנות די זמן מראש, במיוחד אם אתם משלחים פריטים רבים או פריטים גדולים במיוחד. שימו לב שבמדינות רבות יש לקבל אישורים מיוחדים על ייבוא מוצרים אליהן או על שילוח פריטים מסויימים אליהן (גם אם מדובר בפריטים אישיים ולא בהובלה בינלאומית של סחורות). את האישורים מומלץ לקבל כחודשיים לפני השילוח עצמו.

חברת TDY היא חברת שילוח בינלאומי עם וותק וניסיון של למעלה מ-30 שנה בתחום, ובקיאה בכל רזי המקצוע ובכל הסודות המסחריים והארגוניים ההכרחיים לביצוע הובלה בינלאומית מוצלחת.

חברת TDY טיפלה ומטפלת בכל סוגי המטענים ובכל סוגי הלקוחות, החל במטען האישי של שליחים לחו"ל וכלה ביבוא ויצוא מסיביים של משרד הביטחון וגופי ענק אחרים. חברת TDY יודעת בדיוק מה הם צורכי הלקוח ואיזו צורה של הובלה בינלאומית תתאים עבורו ביותר ותהיה כדאית לו ביותר.