הובלה ימית

צריך הובלה ימית? פנה אלינו ואנו נוביל את מטענך במקצועיות, באדיבות ובאחריות !

כל מה שרציתם לדעת על הובלה ימית, שילוח ימי ושילוח סחורות דרך הים

הובלה ימית היא אחד משני הסוגים הנפוצים ביותר בשוק של שילוח בינלאומי (כאשר הסוג השני הוא הובלה אוירית). בניגוד להובלה אוירית אשר מיועדת בעיקר לפריטים קטנים וקלים יחסית, או לפריטים אשר יש לשמור על טריותם (כמו מזון, פרחים, צמחיה וכו'), הובלה ימית מאפשרת להעביר מטענים גדולים וכבדים יותר, או חומרים כימיים שונים. בסוג זה של הובלה, מועמסת הסחורה בתוך מכולות גדולות בבטן הספינה או על סיפונה (המכולות עשויות כמובן מחומרים איכותיים העמידים בפני נזקי הגשם, השמש, הרוח, המלח וכו'). באמצעות צורת ואיכות הבנייה של המכולות, יחד עם אריזה טובה של הכבודה, שומר המטען אל איכותו ואינו נפגע, נשבר או נהרס מלחות או מיובש. שיטות האחסון והאריזה משתנות לפי סוג המטען, ומותאמות לכל הובלה ימית באופן ספציפי. כדי לסייע לכם להבין טוב יותר את הנושאים הכרוכים בהובלה ושילוח ימי, ריכזנו עבורכם מספר שאלות נפוצות אשר נוטות לעלות בזמן תהליך של הובלה ימית ושילוח סחורות בקונטיינרים דרך הים.

כיצד נדע אם יש לשלם מכס על המשלוח שלנו? לכל מדינה ישנם חוקים משלה הקובעים אילו פריטים נחשבים כמסמכים ואילו פריטים נחשבים כחייבים במכס. לכן, הדבר הטוב ביותר שכדאי לכם לעשות הוא פשוט ליצור עמנו קשר, ואנו נוכל לספק לכם את המידע לגבי כל ארץ וארץ.

במידה והמשלוח חייב במכס, כיצד זה משפיע על הובלה ימית? זה יכול להשפיע על ההובלה הימית שלכם בשני אופנים:

  • מכס: כל המשלוחים החייבים במכס חייבים לעבור דרך הליך שחרור ממכס, מה שיכול להשפיע על זמני המשלוח, בעיקר עם המטען שלכם עובר מספינה לספינה בארץ מסויימת. עם זאת, אנו מבטיחים לסייע בהליך זה ולהעביר אותו בצורה המהירה והיעילה ביותר.
  • מסמכים: כל המטענים החייבים במכס המובלים בעזרת הובלה ימית נדרשים לחשבונית מסחרית ושטר מטען. ייתכן ותזדקקו לטפסים נוספי, בהתאם לתכולת המשלוח, ערכו ויעדו. כדי לדעת מהם הדרישות הנדרשות מהמטען שלכם, תוכלו לפנות אלינו ולקבל את כל המידע הנחוץ לכם.

מי משלם את מיסי החובה על המטען שאנו שולחים? כאשר שולחים מטען באמצעות הובלה ימית, המקבל משלם לרוב את המיסים. עם זאת, גם אתם- השולחים- יכולים לשלם אותם. תעשו זאת באמצעות טפסים שונים- עליהם תוכלו לשמוע יותר במידת הצורך. תשלום מיסים עצמי יכול להעשות במקרים שונים- למשל כאשר אתם שולחים מטען לחברים או לקרובי משפחה, ורוצים לחסוך מהם את עלות המס, או כאשר אתם מספקים זאת כשירות בונוס של החברה שלכם.

בנוסף לכל הפרטים שדנו בהם עכשיו, כדאי גם לדעת כי הובלה ימית טומנת בחובה יתרונות רבים:

  • ניתן להוזיל את עלות אחסנת המטען על האונייה בעזרת שימוש משותף של כמה לקוחות במכולה אחת: לרוב, המכולות המוצעות עבור הובלה ימית הן בגודל של 20 קוב או 40 קוב. פעמים רבות יכול להיווצר מצב בו המכולות שהזמנתם לא מתמלאות עד הסוף במטען שלכם. במקרה זה, ניתן בהחלט לחלוק את המכולה עם שותפים נוספים. בצורה זו תוכלו לשלם רק על החלק היחסי של המטען שלכם בתוך המכולה, ולהמנע מתשלום מיותר.
  • ניתן להעביר מטען גדול וכבד מאוד (עד למאות טונות!), מטען הכולל חומרים מסוכנים, או מטען אשר דרוש לו קירור.
  • כאשר שולחים בעזרת הובלה ימית מטען בנפח או במשקל גדולים, העלות היא נמוכה יותר מאשר שליחת אותו המטען בהובלה אוירית. למעשה ניתן לאמר, שככל שיש ברשותכם מטען רב יותר לשלח- כך עולה הכדאיות של הובלה ימית.

אחד השלבים החשובים ביותר כאשר מבצעים הובלה ימית הוא שלב האריזה. בשלב זה תידרשו לארוז בעצמכם את הפריטים השונים שברצונכם לשלוח. לאחר מכן יעברו האריזות שלכן לידיהן המיומנות של אנשי החברה, והם יארזו אותן במקצועיות באריזות מיוחדות גדולות יותר, לפי סוג החבילה. האריזות שלנו כוללות קרטונים מרופדים או קרטונים דו שכבתיים עבור מוצרים שבירים, קופסאות עץ ועוד. השלב בו אתם אורזים בעצמכם הוא חשוב מאוד, ויש לארזו היטב כדי לוודא שכל הובלה ימית שתערכו תסתיים בצורה הטובה ביותר- כאשר המטען מגיע ליעדו בשלמותו, ללא פגעים וחבלות. כדי לעזור לכם ולהקל עליכם את תהליך האריזה.

ריכזנו עבורכם מספר עצות יעילות ופשוטות, שיסייעו לכם למקסם את איכות האריזה- וכך לשמור על המטען שלכם.

  • בחרו את האריזה המתאימה. השתמשו בקופסה שתהיה חזקה מספיק בשביל להגן על תוכנה, וגדולה מספיק בשביל שיהיה בה מקום לעטיפות וריפוד. תוכלו למצוא קופסאות קרטון בכל מכולת או סופרמרקט, וניתן גם להשתמש באריזות איכותיות יותר, מהסוג שניתן לקנות בחנויות המתמחות. אם בחרתם להשתמש בקופסה משומשת, וודאו שאתם מסירים או מוחקים את שמות החברות או הכתובות שעשויות להופיע עליהן, וכמו כן וודאו שהקופסה במצב טוב, ללא אזורים חלשים, פינות משופשפות או קרעים. בין אם אתם משתמשים בקופסאות חדשות או ישנות, וודאו שהן עשויות מקרטון איכותי ועבה. קופסאות דקות יותר, כמו קופסאות של אריזות מתנה למשל, אינן מומלצות עבור אריזות של הובלה ימית.
  • הגנו על המטען שלכם. אל תזלזלו בחשיבותם של חומרים מרפדים ומגנים. כאשר מדברים על הובלה ימית, אין דבר כזה "יותר מדי ריפוד". עיטפו כל פריט לבדו, והכניסו ריפוד רב לתוך הקופסה. אתם יכולים להשתמש בעיטונים ישנים "מקווצ'צ'ים", ניר בועות, קלקר וכו'. ארזו את הפריטים צמודים זה לזה כך שלא יוכלו לזוז, ובדקו היטב שחומרי הריפוד מכסים את הפריטים מכל צדדיהם. על תעברו את משקל המקסימום שהקופסה יכולה לשאת (המשקל מודפס בד"כ על תחתית הקופסה). אם אתם משתמשים בקופסה משומשת, קחו בחשבון שייתכן והמשקל המירבי שהיא יכולה לשאת הופחת עקב שחיקה של החומרים.
  • לאחר שאתם מסיימים להכניס את כל הפריטים לתוך הקופסה, טלטלו את הקופסה בעדינות. אם שום דבר לא זז- הקופסה מוכנה לסגירה ואטימה.
  • אטמו בזהירות. כאשר מובילים משלוח בעזרת הובלה ימית, סגירה חזקה היא דבר הכרחי, לכן השתמשו תמיד בניר דבק חזק ועמיד במיוחד. תוכלו לקנות אותו בחנויות לציוד משרדי או בחנויות כלי מלאכה ו"עשה זאת בעצמך" למיניהן. תוכלו כמובן גם להתייעץ עמנו בקשר לטיב האריזה והחומרים.
  • וודאו כי אתם מחזקים בדבק לא רק את צידה העליון של הקופסה אלא גם את צידה התחתון. בנוסף, הניחו פס דבק על כל החיבורים הקיימים בקופסה. וודאו שאינכם משאירים שום פינות שעלולות להיפתח בזמן המשלוח. נכון, הקופסאות שלכן יהיו מונחות ומסודרות בתוך האריזות שלנו, אך בכל זאת יש לזכור שגם האריזה שלכם היא חלק חשוב מההגנה על המוצרים.

לכל מידע נוסף או התייעצות, תוכלו ליצור איתנו קשר, ואנו נשמח לסייע!