יבוא יצוא

כל מי שעיסוקו בנושא של יבוא יצוא נזקק למגוון רחב של שירותים.

יבוא יצוא מחייב קיום קשר עם גופים ניהוליים וממשלתיים המספקים אשרות ואישורים לעסקי יבוא יצוא כגון:

  • ביצוע בירורים לגבי עמלות שונות הקשורות בתחום יבוא יצוא והתשלומים הנלווים אליו
  • ביצוע התשלומים לעמלות הדרושות
  • התכתבויות עם רשויות מכס ומס במדינות בחו"ל שעמן מתקיימים קשרי יבוא יצוא שוטפים
  • קיום קשר עם רשויות דואר ושילוח האחראיות לתחום יבוא יצוא ומיישמות את הקשר עם הנמענים

העיסוק בתחום יבוא יצוא מצריך כמובן ביצוע של העברת סחורות מנקודה לנקודה – מטעני יבוא יצוא העושים את דרכם מן הארץ לחו"ל ומחו"ל ארצה. יבוא יצוא נעשה בדרכי תעבורה שונות – יבוא יצוא בדרכי הים, יבוא יצוא בדרכים יבשתיות ואף יבוא יצוא בדרך האוויר.

לכל אחת מן הדרכים האלה יתרונות וחסרונות משלה, והמומחיות של העוסקים בתחום יבוא יצוא היא להתאים את דרך התעבורה המתאימה ביותר לתחום יבוא יצוא המבוקש על ידי הלקוח.

מובן שכאשר עוסקים בתחום יבוא יצוא של סחורות מן הצומח או מן החי, השיקול של זמן ההעברה הוא קריטי. לעומת זאת, יבוא יצוא של רהיטים או רכב, למשל, מאפשר זמן העברה ממושך יותר.

גורם נוסף במתן שירותים בתחום יבוא יצוא הוא נושא האריזה – סחורות שונות זקוקות לרמות שונות של אריזה ולהקפדה על איכות ודיוק האריזה בדרגות שונות. גורמים אלה משפיעים כמובן על כוח האדם העוסק בביצוע של יבוא יצוא וכתוצאה מכך גם על העלויות הנדרשות לשם ביצוע של משלוח ספציפי.

חברת TDY היא חברה בעלת ניסיון רב בתחום של יבוא יצוא ואנשיה צברו ניסיון רב בקשרים עם גורמים בארץ ובחו"ל. חברת TDY חרטה על דגלה את מתן השירות הטוב ביותר ללקוחותיה. עובדי החברה מספקים שירותי יבוא יצוא עבור הלקוחות תוך שהם מקפידים על שירות יעיל וזריז במינימום טרחה וזמן של הלקוח ומשיגים מקסימום תוצאות.