יצוא יבוא

חברות העוסקות בתחום יצוא יבוא עומדות בפני אתגרים רבים הנובעים מן הצורך בניהול מגעים עם הרשויות השונות בארצות חוץ שונות.

על כן, העוסקים בתחום יצוא יבוא חייבים לגלות מיומנות רבה בתחום החוקים והתקנות של יצוא יבוא במדינות השונות: מילוי טפסי יצוא יבוא עבור הרשויות השונות, הכוללות רשויות תעבורה, כגון נמלי ים ונמלי תעופה שדרכן מתבצע יצוא יבוא וכן רשויות מס שמטפלות בנושא יצוא יבוא במדינות השונות.

נושא חשוב נוסף שבו עוסקות החברות המטפלות בתחום יצוא יבוא הוא נושא הביטוח לסחורות המועברות.

ביטוח של יצוא יבוא קשור במספר רב של גורמים:

  • יעדי הסחורות שאיתם מתקיימים קשרי יצוא יבוא – אזורים בעלי רמת בטיחות גבוהה יצריכו רמות ביטוח שונות מאזורים הנחשבים מסוכנים יותר
  • אמצעי התעבורה השונים – תעבורה אווירית של יצוא יבוא נחשבת בדרך כלל לתעבורה בעלת דרגת סיכון גבוהה יותר מאשר תעבורה ימית או יבשתית של יצוא יבוא לארץ וממנה
  • נתיבי התעבורה של יצוא יבוא אף הם בעלי רמות בטיחות שונות ומכאן ייקבעו גם תעריפי ביטוח שונים

אחד הנושאים המרכזיים בתחום של יצוא יבוא הוא נושא האחסון. לעתים יש צורך באחסון לתקופה קצרה ביותר ולעתים יש צורך באחסון בנמלי היעד של יצוא יבוא לתקופות ממושכות יותר. מכאן שנודעת אף חשיבות לחומרי האחסון בתחום של יצוא יבוא – סחורות רגישות יצריכו אמצעים וחומרים משוכללים יותר מאשר סחורות פשוטות.

מתן שירותים בתחום יצוא יבוא יכלול אפוא ייעוץ בתחום האריזה, כולל בניית אריזות ספציפיות על פי סוג הסחורה. האריזה עצמה יכולה להתבצע על ידי הלקוח, אך בהתאם לצורך יבצע צוות של חברת יצוא יבוא את האריזה על פי כל הקריטריונים הדרושים.

חברת TDY היא חברה העוסקת שנים רבות בתחום יצוא יבוא – עובדי החברה הם בעלי ניסיון רב בתחום הייעוץ ללקוחות ובאספקת כל השירותים הנלווים לביצוע יצוא יבוא לסוגיו, החל בטיפול בטפסים השונים, דרך תכנון אריזה ועד ליווי ומעקב צמודים של הסחורות בדרכן מן הארץ לחו"ל ולהיפך.

הפקדת הנושא של יצוא יבוא בידיה הבטוחות של חברת TDY הוא תעודת ביטוח להעברה מוצלחת של סחורות מן הארץ ואליה.