שילוח ימי

שילוח ימי- המדריך המלא

במקומות רבים בעולם, האפשרות הטובה, המהירה והזולה ביותר של הובלת מוצרים וסחורות היא דרך היבשה, באמצעות רכב. ישראל, לעומת זאת, מייצאת את רוב המוצרים שלה לא לארצות שכנות איתן יש לנו גבול יבשתי (בכל זאת, אין לנו יותר מידי הסכמי סחר עם עירק ולבנון…) אלא לארצות הנמצאות מעבר לים. לכן, בעשורים האחרונים, שילוח ימי הינה האפשרות המהירה והכלכלית ביותר עבור תושבי הארץ- הן כאשר מדובר בשילוח סחורות ומוצרים, והן כאשר מדובר בשילוח פריטים אישיים לאנשים פרטיים.

אנו עורכים שילוח בינלאומי משני סוגים: שילוח ימי ושילוח אווירי. כאשר עורכים שילוח ימי של פריטים או סחורות, ניתן לחסוך בעלויות בצורה משמעותית, בהשוואה לשילוח אווירי. אם יש לכם מסגרת זמן רחבה דיה, ואתם לא זקוקים לשילוח דחוף במיוחד, שילוח ימי היא הבחירה הנכונה עבורכם. זוהי גם הדרך האידיאלית (הן מבחינה כלכלית והן מבחינה פרקטית) להעביר פריטים גדולים וכבדים במיוחד אל מעבר לים, כגון מכונות וכלי רכב. גם אם מדובר בפריטים גדולים וכבדים אשר ניתן להעמיס על מטוס מבחינה מעשית, חשוב לדעת שחברות התעופה גובות עלויות נוספות על הובלת משקלים כבדים במיוחד, ועלויות אלו יכולות להגיע לאלפי שקלים. עלותו של שילוח ימי, לעומת זאת, נמדדת יותר לפי גודל הפריטים ופחות לפי משקלם- מה שהופך אפשרות זו לאטרקטיבית במיוחד עבור אנשים המובילים מוצרים כבדים.

חשוב להדגיש כי שילוח ימי לא מתאים רק להובלת סחורות גדולות וכבדות, אלא גם להובלת פריטים מכל צורה ומשקל (כל עוד לא מדובר בפריטים שיש להם חיי מדף קצרים במיוחד)- משום שזו האפשרות הזולה ביותר גם עבור פריטים קטנים וקלים!

במידה ואתם עורכים שילוח ימי לפריטים רבים, כמו למשל ירקות ופירות שאתם מייצאים לארצות שונות או תכולת דירה שאתם מעבירים עקב רילוקיישן, יש לארוז את הפריטים שלכם בנפרד (למשל בארגזים של כחמישה קילו במקרה של ירקות ופירות, או בארגזים מרופדים במקרה של פרטי ריהוט קטנים יחסית, כמו תמונות, מנורות וכדומה). לאחר מכן, יארז כל המשלוח שלכם במיכלים אשר יותאמו לכל לקוח לפי צרכיו. המיכלים הגדולים הללו (כ- 6-12 מטרים אורכם) הם אלו אשר יועמסו בסופו של דבר על סיפון אוניית המשא. במידה והפריטים שלכם אינם ממלאים מיכל שלם (גם לאחר שבחרתם במיכל הקטן ביותר), בדקו איתנו ואנו ננסה למצוא אפשרויות שונות לייעל את המשלוח שלכם (כמו למשל לצרף אותו למשלוח קטן נוסף שנקודת היעד שלו זהה).

חשוב מאוד לוודא כי ארזתם את הפריטים בצורה הטובה ביותר- בנייר בועות, בריפוד עיתונים דחוסים או צמר גפן, בהתאם לרגישותו של המשלוח. אם אתם עורכים שילוח ימי לפריטים אשר רגישים לטמפרטורה, ללחות או ליובש, בקשו ממנו לארוז אותם במיכליות בעלות טמפרטורה ממוזגת, או בקירור במידת הצורך. בנוסף,  יש לאטום היטב את האריזות בעזרת מסקינטייפ רחב, ולהדביק בראש כל אריזה פירוט מדוייק המציין מה נמצא בה (במידה ואתם אורזים פירות או ירקות, ציינו גם את משקל האריזה). מומלץ למלא כל קרטון או ארגז עד תומו בפריטים, מבלי להשאיר חללים ריקים- כדי למנוע את תזוזת הפריטים בתוך האריזה במהלך ההפלגה. במידה ונשארו באריזה חללים ריקים (גם אם קטנים), מלאו אותם בספוג או בנייר עיתון דחוס לכדורים.

לקבלת עזרה בביצוע שילוח ימי- התקשרו עוד היום!