שילוח מטענים

כל מה שצריך לדעת על שילוח מטענים

שילוח מטענים הוא החלק החשוב והמשמעותי ביותר בכל התהליכים של יבוא ויצוא ושל מסחר בינלאומי.

זהו שירות שילוח אווירי או ימי, כמעט לכל נקודה בגלובוס, והמטענים יכולים להיות מכל סוג- סחורות, מוצרים, כלי רכב, חומרים ועוד. שילוח מטענים ימי מסוגים שונים הוא הנפוץ ביותר, משום שזוהי בדרך כלל האפשרות הכלכלית הזולה ביותר. ספינות ההובלה מעוצבות באופן ספציפי כך שיתאימו לשילוח מטענים, והן מצויידות במערכות גרירה וציוד מכני דומה, בגדלים שונים, שמטרתו לסייע ככל הניתן להעלאת המטען על האוניה.

ניתן לחלק שילוח מטענים לחמש קבוצות עיקריות, בהתבסס על סוג המטען המועבר. הסוגים הבסיסיים של השילוח הם: שילוח מטענים אווירי, שילוח מטענים בספינות מטען רגילות, במיכליות ("קונטיינרים"), הובלת "חומרים יבשים" (מיד נסביר) והובלת מטענים משולבים.

שילוח מטענים אווירי מתאים במיוחד במקרים של שליחות דחופה (כאשר המטען צריך להגיע ליעדו תוך יום או יומיים), ובמקרה של הובלת מוצרי מזון עדינים במיוחד, שחיי המדף שלהם קצרים.

ספינות מטען רגילות משמשות לרוב להובלת פריטים ארוזים, כגון רהיטים, ציוד, כלי רכב ליבוא או ליצוא, כימיקלים, פריטי לבוש והנעלה וכדומה.

שילוח מטענים במיכליות משמש לרוב להובלת מוצרי נפט ודלק שונים, ומוצרים נוזליים אחרים.

שילוח חומרים יבשים נעשה במקרה של הובלת פחמים, דגנים, מתכות וסחורות ומוצרים דומים.

שילוח מטענים משולב, כפי ששמו מרמז, מתאים להובלת סוגי מטען מגוונים- כמו למשל מוצרים יבשים ומוצרים נוזליים- על אותה הספינה.

ספינות מטען מחולקות לשתי תתי-קבוצות, בהתאם לשירות שהן מספקות לתעשיית השילוח הבינלאומי- ספינות אשר יש להן לוח זמנים קבוע, וספינות העובדות כמעין "פרילאנסריות", ללא לוח זמנים קבוע. ספינות מן הסוג הראשון עובדות על פי מסגרת זמנים נוקשה אשר נקבעה על ידי חברת הספנות. לרוב, לחברות ספנות קטנות יחסית או לחברות פרטיות יש ספינות מן הסוג השני, ללא לוח זמנים קבוע. כאשר רוצים לבצע שילוח מטענים, חשוב לדעת באיזה סוג של ספינה ישלח המטען שלכם- כדי לדעת מה מסגרת הזמן, ובתוך כמה זמן יגיע המטען ליעדו הסופי.

כפי שניתן לראות, ישנם סוגים רבים ומגוונים של שילוח מטענים, וחשוב לבחור את האפשרות המתאימה לכם ביותר, בהתאם לצרכים שלכם, למגבלות הזמן ולמסגרת הכספית. אם אתם צריכים לשלח את המטען שלכם באופן מיידי, בחרו בשילוח מטענים אווירי. אם אתם לא ממהרים ורוצים לחסוך בעלויות השילוח, בחרו בשילוח מטענים ימי.

פנו אלינו, ואנו, כחברת שילוח בינלאומי מקצועית בעלת יותר משלושים שנות ניסיון, נעזור לכם לבחור את אפשרות השילוח וההבולה הטובה ביותר עבורכם!

שילוח מטענים הוא מקצוע סבוך, שמחייב הכרה מעמיקה של כל שרשרת הגורמים והגופים שחייבים לפעול כולם בהרמוניה ובתיאום מלאים על-מנת שהמטען יגיע ליעדו בשלמות ובבטיחות.

משום כך, יבואנים או יצואנים אינם מתעסקים ישירות בנושא של שילוח מטענים אלא מסתמכים על שרותיהן של חברות שילוח מטענים שמומחיותן בכך. חברה כזאת היא חברת TDY – שילוח מטענים בינלאומיים ביעילות, אמינות ומומחיות שאין לה מתחרים.