איך להתמודד עם לחץ נפשי לקראת רילוקיישן

אם אתם עומדים בפני רילוקיישן ולא מצליחים לעצום עין בלילה מרוב חרדות ודאגות, המאמר הזה בדיוק בשבילכם. צירפנו לכם כמה טיפים להתמודדות עם לחץ נפשי לקראת רילוקיישן מבית טדי שילוח בינלאומי:

היו מאורגנים ככל האפשר – נשמע מובן מאליו, אבל בזמן רילוקיישן רוב האנשים פשוט רצים ממשימה למשימה בלי שום ארגון. עם זאת, זהו הוא פרויקט ענק שלא מבצעים על בסיס יומיומי. ככל שתהיו יותר מאורגנים, יהיה לכם הרבה יותר קל להתמודד והמעבר יעבור בצורה חלקה יותר.

זכרו כי יש לכם מספיק דאגות אמתיות על הראש מבלי שתצטרכו להתמודד עם כל מיני בעיות טכניות, כמו להיזכר יומיים לפני הטיסה ששכחתם לחדש את הדרכון. שמירה על סדר וארגון תסייע לכם להרגיש שאתם שולטים במצב.

עם זאת, כדאי לדעת שגם אם אתם האנשים הכי מאורגנים עלי אדמות, דברים יכולים להשתבש. לכן תמיד טוב לקחת מרווח ביטחון ולנסות להתארגן כמה שיותר זמן מראש. כך יהיה לכם זמן לתמרן, במקרה של הפתעות לא צפויות.

כדי לשמור על סדר וארגון, הכינו רשימת מטלות ורשמו מה דחוף. לאחר שסיימתם לכתוב את כל המטלות, נסו לראות מה מהן תוכלו להעביר למכרים מסביבכם. מה שמביא אותנו לסעיף הבא.

אל תתביישו לבקש עזרה – רילוקיישן הוא אחד התהליכים המתישים ביותר שתיאלצו להתמודד איתם אי פעם. לכן אל תרגישו בושה לבקש עזרה מאחרים, בין אם מדובר בלבקש מהסבתא להשגיח על הילדים כשאתם בסידורים, או לבקש מחברים לבוא ולמיין אתכם חפצים. זכרו – אתם נוסעים לתקופה ארוכה וזו הזדמנות לבלות קצת זמן ביחד.

תהיו לארג'ים עם עצמכם – ההכנות והלחץ הנפשי לקראת הרילוקיישן מרוקנים את הכוחות והאנרגיות. לכן נסו לפנק את עצמכם. אם אתם מרגישים שאתם צריכים קצת ספייס לעצמכם, אל תתביישו להיות אסרטיביים ופשוט לקחת אותו. תוכלו להתפנק בביקור במכון יופי, לצאת להליכה או סתם לשבת בבית ולצפות בסרט. האתנחתא הזו, קצרה ככל שתהיה, חשובה כדי לשחרר מעט את סיר הלחץ.

מיינו – כדי שתרגישו שאתם שולטים במצב ולא נמצאים במערבולת של כאוס, מומלץ שתתחילו להיפטר מכל מיני חפצים בבית. זכרו שככל שתיקחו פחות חפצים, כך המעבר יהיה פחות מסורבל. אחרי הכל, אתם לא באמת רוצים לעמוד מול הרים של קרטונים אחרי המעבר. בזמן שתמיינו, תרגישו גם שאתם יוצרים הפרדה בין העבר לעתיד.

תנו לעצמכם מספיק זמן להיפרד – יתכן שכיוון שישנן כה הרבה משימות, לא יהיה לכם זמן להיפרד מחברים וממשפחה. לכן שריינו מספיק זמן כדי לארגן מסיבה או ארוחת ערב חגיגית.

הכינו תוכנית גיבוי – ומה אם אתם לא יכולים להפסיק לחשוב מה יקרה אם דברים ישתבשו? ובכן תמיד טוב שתהיה לכם תוכנית גיבוי. תוכלו לתכנן פתרונות יצירתיים לכל מיני דברים שעלולים להשתבש.

לסיכום, רילוקיישן הוא פאזה מייגעת שכרוכה במערבולת רגשות מבלבלים. זה בסדר ונורמלי להרגיש לחוצים ומוטרדים. עם זאת, חשוב לפרוק את הלחץ הנפשי הזה מדי פעם (כמובן שלא על הילדים ולא על בן/בת הזוג). בקרוב תגיעו לביתכם החדש והכל יהיה מאחוריכם.

מוגש בחסות TDY שירותי שילוח בינלאומי בע"מ – מהחברות הוותיקות והמנוסות ביותר בישראל בתחום השילוח הבינלאומי.

מצטערים, אין אפשרות להשאיר תגובה.