ביטוח בריאות בארה"ב

מאי 14, 2014 על ידי ב שילוח בינלאומי סגור לתגובות

עומדים לעשות רילוקיישן לארה"ב? אחד הסידורים החשובים שעליכם לעשות לקראת המעבר לארה"ב, הוא לרכוש פוליסת בריאות.

אז נכון שאתם עמוסים עד מעל הראש במטלות ובבירוקרטיה של שילוח בין לאומי מעבר לים, אבל חשוב מאוד שתהיו מבוטחים. מערכת הבריאות של ארה"ב שונה מאוד ממערכת הבריאות בארץ. בישראל, כידוע, יש חוק בריאות לכל אזרח – אתם משלמים לביטוחים משלימים, אבל הממשלה דואגת לכם לביטוח רפואי בסיסי. העלות של הביטוחים המשלימים נמוכה, יחסית, בהשוואה לביטוחים בארה"ב.

בארה"ב, לעומת זאת, הממשלה לא מסבסדת ביטוח רפואי ואתם אלו שצריכים לדאוג ולרכוש באופן עצמאי ביטוח רפואי מחברות פרטיות, כמו שאתם רוכשים ביטוח רכב.

אם לא רכשתם פוליסת ביטוח רפואי מחברת ביטוח פרטית – עלות הטיפולים הרפואיים תיפול עליכם, מה שיכול להסתכם בסופו של דבר בסכומים אסטרונומיים. אתם עלולים לקבל הלם מעלות הביטוח הגבוהה בארה"ב. בדרך כלל, עלות הביטוח הרפואי בארה"ב גם לא תכסה טיפולי שיניים, אובדן כושר עבודה וביטוח חיים. בנוסף תהיה לכם עלות השתתפות עצמית על חלק מההוצאות הרפואיות (ניתוחים, אשפוזים ובדיקות כמו MRI, CT ועוד).

יש לציין כי ברוב המקרים עלות הביטוח הרפואי שתעשו בעצמכם תהיה יקרה יותר ופחות מקיפה מביטוח שניתן ע"י מעסיק, שיספק לכם כיסוי רפואי רחב יותר.

איך לבחור ביטוח בריאות בארה"ב?

חלק מהמעסיקים בארה"ב מספקים ביטוח רפואי לעובדים. אם יש לכם מעסיק בארה"ב, בדקו האם הוא מספק ביטוח בריאות ואם כן – מה הוא כולל.

אם אין לכם מעסיק, תיאלצו לבחור ביטוח פרטי שיתאים לכם מבחינת גיל, מחלות, רקע רפואי ועוד.

כמה עצות:

  • כשאתם בוחרים חברת ביטוח רפואי, כדאי לא לשקר לה ולתת לה נתונים מדויקים, שכן היא עלולה להגיב בחומרה לנתונים שקריים.
  • אם יש לכם ילדים, כדאי לרכוש פוליסת ביטוח משפחתית שכוללת גם ביטוח שיניים.
  • יש לקרוא את האותיות הקטנות ולבדוק מהו שיעור השתתפות העצמית בכל סעיף. אל תירתעו מפוליסה יקרה – יתכן ששיעור ההשתתפות העצמית יהיה נמוך יותר. 
  • את הביטוח תוכלו לבצע בארץ, באמצעות אחת מסוכנויות הביטוח המעניקות פוליסות ביטוח רפואי בארה"ב .איך? פשוט תפנו לאחת מאותן סוכנויות הביטוח בארץ המספקות פוליסות ביטוח בריאות בארה"ב. סוכנויות אלו יתווכו ביניכם לבין חברות הביטוח האמריקאיות ובסופו של דבר יסייעו לכם לבחור פוליסה מתאימה. 
  • אופציה אחרת היא, לרכוש פוליסה כשתגיעו לארה"ב ישירות מחברת הביטוח. זו אופציה בעייתית וסוג של הימור, כיוון שלא יהיה לכם ביטוח עד שתרכשו אחד ולא תהיו מכוסים. אם תחלו, חלילה, לפני תחולת הביטוח, תאושפזו ותצטרכו טיפול רפואי, העלות יכולה להגיע אף לאלפי דולרים. כך גם ביקור אצל רופא ורכישה של תרופות.

מתכננים לחזור לארץ בעוד כמה שנים? כמה דברים שחשוב שתדעו

  • אם אתם מתכננים לחזור לארץ אחרי שתקופת הרילוקיישן תסתיים, מאוד כדאי שתמשיכו לשלם לביטוח לאומי וכך תדאגו לביטוח רפואי בארץ.
  • חשוב לדעת כי אחרי חמש שנים של שהייה בארה"ב, תאבדו את הזכויות שלכם לכיסוי רפואי בארץ. 
  • אם המשכתם לשלם לביטוח לאומי בתקופה ששהיתם בארה"ב, תיאלצו להמתין חודשיים על כל שנת היעדרות, לפני שתהיו זכאים לשירות רפואי. 

לסיום, אם אתם מתכננים רילוקיישן לארה"ב, חשוב שתבדקו האם אתם מקבלים ביטוח במסגרת עבודתכם. אם כן – בדקו מה הביטוח כולל ומהו שיעור ההשתתפות העצמית.

מצטערים, אין אפשרות להשאיר תגובה.