למכור, לאחסן או להשאיל: רילוקיישן והחפצים שלכם.

הגיע רגע בחייכם ואתם עוזבים את הארץ לטובת עבודה, לימודים או מגורים במדינה אחרת. תהא הסיבה לעזוב אשר תהא, המעבר מארץ לארץ אינו פשוט וכרוך בעיסוק מתמיד בענייני בירוקרטיה וכמובן לוגיסטיקה. במצב זה, אתם מעוניינים להצליח לסדר את העניינים בקלות ועם כמה שפחות בלגן. אחד הנושאים שיהיה עליכם להשקיע בו את מירב המחשבה והמאמצים הוא נושא הכבודה שלכם, החפצים שאספתם במהלך השנים – החל בצעצועי הילדים, הבגדים וחפצי נוי וכלה ברהיטים ובמכשירי חהשמל שברשותכם. תאלצו להחליט מה לעשות בכל החפצים שלכם, מה לקחת איתכם לרילוקיישן ומה להשאיר מאחור.

כמובן שחשוב להבחין בין שני מצבים – המצב הראשון הוא מצב בו אתם יודעים שאתם הולכים לעזוב את הארץ לזמן ארוך ואולי אפילו לצמיתות. הנה כמה נקודות שכדאי לכם לחשוב עליהן:

החליטו על מה אינכם מוכנים לוותר - לכל אחד יש חפצים עליהם קשה לו מאוד לוותר, אם מבחינה חומרית ואם מבחינה נוסטלגית. ערכו רשימה של החפצים שאתם לא יכולים לוותר עליהם בשום אופן. באם יש לכם ילדים, הסבירו להם את המצב העדין בו אתם נתונים ובקשו גם מהם לבחור ספרים, צעצועים ובגדים שהם רוצים לקחת עימם. הסבירו להם שכאשר תגיעו לארץ החדשה תוכלו לרכוש חפצים נוספים וחדשים והסבירו להם שאינכם יכולים לקחת את כל תכולת הבית עמכם.

בררו על הובלה בינלאומית - ערכו בירורים על חברת הובלות בינלאומית שתאפשר את ההעברה של החפצים שלכם באופן בטוח ומשביע רצון.

חלקו חלק מהחפצים עם משפחה וחברים - חלק מהחפצים שלכם יוכלו למצוא בית חדש אצל הקרובים לכם. קחו בחשבון שבמקרה ואתם עוזבים לפרק זמן ארוך אתם נפרדים מהחפץ לתמיד ואל תצפו לקבלו חזרה כשתחזרו. יחד עם זאת, בוודאי תרגישו טוב יותר אם תדעו שהפטיפון יקר הערך שלכם נמצא אצל חבר קרוב או בן משפחה ושמי שקיבל את החפצים שלכם יודע להעריך אותם.

היעזרו ברשתות החברתיות על מנת למכור את תכולת הבית - בנוסף לאתר יד שניה, תוכלו להיעזר ברשת הפייסבוק על מנת לפרסם את מכירת החפצים שלכם. השמועה תעשה לה כנפיים ובמהרה תקבלו טלפונים רבים בנושא. כדי להיפטר מכמות גדולה של דברים בבת אחת תוכלו לערוך גראז' סייל, מכירת חצר, ובה למכור חפצים רבים במחירים אטרקטיביים. במקרה שתבחרו לעושת זאת אולי כדאי לדאוג שהילדים הקטנים יותר ישהו מחוץ לבית בזמן המכירה שכן ייתכן והדבר יהיה קשה להם מבחינה רגשית. את הדברים שלא תצליחו למכור תוכלו לתרום וכך מישהו נזקק יהנה מחפצים שלכם כבר לא יועילו.

המצב השני של עזיבת הארץ הוא מצב בו אתם יודעים כי הקילוקיישן הוא לזמן ארוך אך מוגדר, ואתם יודעים כי תשובו לארץ בשלב מסוים. במקרה כזה יש כמה דברים לחשוב עליהם בכל הנוגע לחפצים שלכם:

אחסנו חפצים יקרי ערך אצל המשפחה והקרובים - בקשו מהמשפחה ומהחברים הקרובים לקחת אליהם חלק מהחפצים עליהם אתם מעוניינים לשמור. אתם יכולים לבקש בנימוס שהחפצים יישארו במחסן ושלא יגעו בהם. אם החפץ יקר ערך עבורכם באופן מיוחד, רוב הסיכויים שתבחרו לבקש שלא ייגעו בו בזמן היעדרותכם והקרובים אליכם יכבדו את בקשתכם.

השאילו חפצים למשפחה ולחברים - תוכלו לאפשר לקרובים אליכם לעשות שימוש בחלק מהחפצים שתשאירו אך קחו בחשבון שייתכן שאלו ישובו אליכם שונים ממה שהכרתם ושיתבלו באופן טבעי. לכן, אם נדמה לכם שייצער אתכם לחזור ולראות שהכורסה שאהבתם התמלאה בכתמים – מראש אל תשאילו אותה כדי לא לגרום לכם ולקרובים לכם תחושת אי נעימות.

אחסון לטווח ארוך - לא לכל אחד יש משפחה או חברים עם מחסן. בנוסף, יש חפצים שאתם רוצים להיות בטוחים שיישמרו ולא ייעשה בהם כל שימוש. במקרה זה כדאי לכם לחשוב על פיתרון של איחסון לטווח ארוך. באחסון לטווח ארוך שאנו מציעים חפציכם יהיו מוגנים ואף מאובטחים ויחכו לכם כאן בדיוק באותו מצב שעזבתם אותם. באופן זה תוכלו להיות בראש שקט בנוגע למצבם של החפצים שלכם ולא לחוש אי נעימות בבואכם לבקש מהמשפחה לשמור עליהם בזמן היעדרותכם, תוכלו לקרוא על זה עוד בעמוד הבא – מחסנים להשכרה.

זכרו כי תקופת המעבר מארץ לארץ אינה קלה, אך היא עוברת. אל תהססו להשתמש בכל דבר שיסייע לכם להיות רגועים בנוגע לחפצים שלכם, בין אם הדבר כרוך בבקשת עזרה מהקרובים לכם ובין אם הוא כרוך במציאת פתרונות איחסון והובלה ראויים ואמינים.

בהצלחה!

מצטערים, אין אפשרות להשאיר תגובה.